Pierwszy dzień Festiwalu Nauki 2014 odbył się w kameralnej atmosferze, w słonecznej aurze i dużej liczbie odwiedzających. Na naszym stoisku królowały drukarki 3D, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się projekty zrealizowane z wykorzystaniem elementów drukowanych. Można było zobaczyć ploter do malowania jaj (cyfrowe pisanki) oraz w trakcie budowy grę cymbergaj (90% zaawansowania), w której człowiek będzie grał z robotem, kilka gotowych urządzeń oraz robotów.

Drugi dzień to kontynuacja prezentacji technologii 3D oraz robotów z różnych kategorii. Można było dowiedzieć się i zobaczyć różne rodzaje robotów klasy Line Follower (roboty podążające za linią), Sumo i miniSumo (roboty walczące na ringu) oraz wielozadaniowe (platformy programowalne umożliwiające budowę robotów realizujących różne cele). Część prezentowanych urządzeń była wykonana przez uczestników, w trakcie zajęć realizowanych przez „LegRobot”. Dla najmłodszych przewidzieliśmy rozgrywki w piłkę nożna przy pomocy sterownych mini robotów.

W trakcie całego festynu była dostępna szkółka lutowania, którą wspierało Wydawnictwo i Sklep AVT, uczestnicy mogli przełamać pierwsze lody i nauczyć się podstaw lutowania, natomiast Ci bardziej zaawansowani mogli zbudować urządzenie w oparciu o KIT AVT.