Legrobot

Misja
Focus One zaproszenie

Planowany start to 26 października 2014 roku (najbliższa niedziela) o godzinie 10:00, przygotowania do startu rozpoczną się już o 9:30

W pierwszej misji chłopcy wyślą w przestrzeń kilka kamer, w tym zestaw kamer umożliwiający kręcenie w formacie FullHD 3D. Tego jeszcze nikt amatorsko nie robił. W tej misji poleci także maskotka dla Daniela Kraśniewskiego, który zawsze marzył o locie w kosmos, jednak z racji swojego stanu zdrowia swoje marzenie może jedynie spełnić wysyłając maskotkę. Maskotka dzielnej mrówki poleci na kapsule, aby mogła obserwować przestrzeń.
O godzinie 10:30 odbędzie się druga misja pod nazwą “Wyślij list do kosmitów”. Każde dziecko może napisać list, wykonać rysunek lub nagrać film i przesłać go na adres: kosmos@funiversity.pl Gwarantujemy, że przesłany list zostanie wysłany w przestrzeń drugim balonem, a co ciekawe każde dziecko otrzyma odpowiedź a może także niespodziankę.
Po starcie chłopcy wraz z ekipa dzielnych poszukiwaczy wyrusza aby odnaleźć kapsułę. W międzyczasie kosmodrom zamieni się w piknik dla młodych ale nie tylko. Będzie wiele atrakcji, szczególnie tych z pogranicza nauki, jak przystało na tak zacne wydarzenie.

Więcej informacji na Facebooku

Zobacz więcej