Nowy rok szkolny 2016/2017

Nowy rok szkolny 2016/2017

Ogłaszamy nabór do grup edukacyjnych na rok 2016/2017

LegRobot ZAPRASZA DO WSPÓLNEJ NAUKI I ZABAWY.

Dlaczego My?

Bo stosowana przez nas metodyka to nauczanie przez dociekanie, rozumowanie doświadczanie. Uczymy dzieci samodzielności w poszukiwaniu wiedzy, przy jednoczesnym odnajdywaniu się i współpracy w grupie, a niektóre zadania do ich realizacji wymagają pracy zespołowej. Każdy ma szansę własnoręcznie wykonać swój projekt lub swoje zadanie, pomagamy jedynie merytorycznie lub na przykładach. To pozwala u uczestników pobudzić wszystkie zmysły, obudzić indywidualną kreatywność, nauczyć się jak nie zrażać się błędami oraz dlaczego warto pytać i korzystać z doświadczeń innych. Zadania manualne odrywają uczestników od gier komputerowych, lutowanie wzmaga dokładność i cierpliwość, montaż i uruchamianie układów tworzy świadomość techniczną a programowanie i projektowanie otwiera pokłady kreatywności.

Nasze zajęcia to koktajl złożony z matematyki, informatyki, mechaniki, techniki i elektroniki, ze szczyptą fizyki, plastyki a nawet muzyki.

Większość naszych zadań i materiałów to materiały autorskie, które powstały na bazie sześcioletniego doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zajęcia są odpowiednio dobrane pod kątem trudności, w zależności od wieku i wiedzy uczestników. Oznacza to, że zajęcia w grupach początkujących są różne w zależności od przedziału wiekowego uczestników.

Dostępne będą dwa obszary: „Elektronika/Robotyka” oraz „Druk 3D/Projektowanie 3D”

Podczas zajęć bardzo rygorystycznie są przestrzegane zasady BHP, wszystko po to aby od najmłodszych lat wyrobić nawyk ochronny oraz zmniejszania ryzyka kontuzji.

Wszystkich chętnych zapraszam na zajęcia pokazowe 7 i 14 września w godzinach 19.00-20.00 oraz 17 września w godzinach 12:00-14:00 do naszej sali w Legionowie.

Dodaj komentarz