LegRobot

Nowy rok szkolny 2016/2017

Ogłaszamy nabór do grup edukacyjnych na rok 2016/2017

Dlaczego My?

Bo stosowana przez nas metodyka to nauczanie przez dociekanie, rozumowanie doświadczanie. Uczymy dzieci samodzielności w poszukiwaniu wiedzy, przy jednoczesnym odnajdywaniu się i współpracy w grupie, a niektóre zadania do ich realizacji wymagają pracy zespołowej. Każdy ma szansę własnoręcznie wykonać swój projekt lub swoje zadanie, pomagamy jedynie merytorycznie lub na przykładach. To pozwala u uczestników pobudzić wszystkie zmysły, obudzić indywidualną kreatywność, nauczyć się jak nie zrażać się błędami oraz dlaczego warto pytać i korzystać z doświadczeń innych. Zadania manualne odrywają uczestników od gier komputerowych, lutowanie wzmaga dokładność i cierpliwość, montaż i uruchamianie układów tworzy świadomość techniczną a programowanie i projektowanie otwiera pokłady kreatywności.

Elektronika/Robotyka

Zapraszamy na warsztaty z elektroniki i robotyki, są to zajęcia edukacyjne, które uczą przyszłych „inżynierów”, jak tworzyć układy elektroniczne i elementy mechaniczne z których powstanie robot. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z wieloma pojęciami związanymi z robotyką, ale przede wszystkim wkraczają w fascynujący świat nauki i robotyki. Świat ten to pogranicze wielu nauk: elektronika, mechanika, informatyka i automatyka, o sprawności manualnej nie wspominając.

W czym pomagają nasze zajęcia?

Nasze zajęcia to miejsce do zdobycia lub poszerzenia wiedzy i zainteresowań z zakresu nauk ścisłych matematyki, fizyki, mechaniki i informatyki. To miejsce gdzie można się dowiedzieć, że nauka to także świetna zabawa. Podczas zajęć uczestnicy konstruują własne układy elektroniczne, mechaniczne, następnie budują roboty i uczą się ich programowania. Zajęcia odbywają się w kameralnych, maksymalnie 6 osobowych grupach, dzięki temu każdy uczestnik traktowany jest indywidualnie. Prowadzący jest do ciągłej dyspozycji jednak jego rola ogranicza się do pomocy lub pokazaniu sposobu przezwyciężenia napotkanego problemu tak aby każdy własnoręcznie mógł wykonać zadanie. 

Druk 3D / Projektowanie 3D

Druk 3D to technologia, która będzie codziennością młodszych pokoleń. Ta technologia ma jednak swoje wymagania,zarówno w obszarze samego drukowania jak i projektowania 3D. Dlatego postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom i udostępnić naszą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie – proponujemy cykl zajęć pod nazwą „Drukarz 3D”. W dobie obecnie dynamicznie rozwijającego się rynku nowoczesnych technologii warto skorzystać z okazji ich dostępności już dziś i pomyśleć o przyszłości następnych pokoleń, które będą rozwijały tą technologię kształtując swoją kreatywność i doświadczenie.

W czym pomagają nasze zajęcia?

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki projektowania przestrzennego, poznać możliwości druku 3D oraz stać się  projektantem, na początek rysując penem 3D.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą tworzyć własny projekt mechaniczny, który zostanie wydrukowany i zmontowany, będzie także nagrodą za włożony wysiłek.

Zobacz więcej

Obserwuj, dołącz, lajkuj