FRC 2020

Otium post negotium

Rób albo nie rób. Nie ma próbowania.

– Yoda

Gwiezdne Wojny, część V: Imperium kontratkuje

Aby przetestować nasze umiejętności przed rozpoczęciem ,,sezonu budowy” i mieć pewność, że podołamy wszelkim wyzwaniom, przez ostatni miesiąc byliśmy skoncentrowani na konstrukcji robota, którą zlecił nam dr Tomasz Winiarski. Spotkaliśmy się w czwartek 12 grudnia na Politechnice Warszawskiej, gdzie dopracowaliśmy szczegóły naszego projektu, by 20 grudnia, od razu po otrzymaniu części, rozpocząć budowę. Skonfigurowaliśmy serwer, skonstruowaliśmy ramę, sprawiliśmy, że robot porusza się dzięki kontrolerowi. Zajęliśmy się oprogramowaniem sterowania silników. Polecenia sterujące wychodziły z mikrokontrolera znajdującego się na płytce Arduino UNO. Sterowaliśmy czterema mostkami H, do których podpięte były silniki z kołami Mecanum. Część zasilającą tworzyła bateria 12 akumulatorów litowo-jonowych o rozmiarze 18650 oraz przetwornica step-down. 
W międzyczasie wrzuciliśmy też spota na nasz kanał na YouTube: Team RaByte – FIRST Robotics Competition – 2020, na który serdecznie wszystkich zapraszamy!  

Życzymy radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z najbliższymi oraz wspaniałego Sylwestra. Niech ten czas wolny posłuży nam wszystkim do regeneracji sił…

Do zobaczenia w 2020 roku! 

Zobacz więcej

Obserwuj, dołącz, lajkuj