Rabyte 2022

Zawody XChallenge 2022

Cześć!


25 listopada 2022 roku wzięliśmy udział w XChallenge, ogólnopolskich zawodach robotycznych organizowanych w Rzeszowie. Były to pierwsze zawody na których Team Rabyte pojawił się w nowym składzie. Cel naszego udziału w tych zawodach był prosty: zintegrować się i wygrać!
Prace nad naszym debiutem rozpoczęliśmy niespełna 3 miesiące przed zawodami. Nasz robot – Likwidator został zbudowany według myśli: im prościej tym lepiej. Przy jego budowie wykorzystaliśmy wiele wydrukowanych na drukarce 3D elementów, które sami zaprojektowaliśmy, jak również mniej standardowe rozwiązania jak koła z deskorolki elektrycznej. Po ukończeniu zadań konstrukcyjnych poświęciliśmy jeszcze kilka wieczorów na naukę sterowania i byliśmy gotowi na zawody.

Po uroczystym otwarciu zawodów nadszedł czas na nasz pierwszy przejazd po arenie – Był jednym z początkowych i nie znaliśmy konkurencji – dlatego poziom stresu był naprawdę wysoki. Na szczęście robot spisał się perfekcyjnie i udało nam się zdobyć wysoką liczbę punktów.
Po pierwszym przejeździe nadszedł czas na prezentację, która miała dotyczyć drużyny i przygotowań do zawodów. Ku naszemu zaskoczeniu, sędziowie byli nią zachwyceni i otrzymaliśmy wysokie noty.
Drugi etap był dla nas już tylko formalnością, robot wykonał swoje zadanie fenomenalnie i zwycięstwo mieliśmy w kieszeni.
Zawody XChallenge były dla nas fantastycznym sposobem na doświadczenie zawodów robotycznych na własnej skórze i dały nam motywacje do celowania wyżej – na FIRST Robotics Competition.

Zobacz więcej

Obserwuj, dołącz, lajkuj