FRC 2024

Pokazy w Atrium Targówek

Cześć!

Na początku września odbył się huczny event – pojawiliśmy się w galerii handlowej Atrium Targówek. Zorganizowaliśmy tam warsztaty robotyczne dla młodzieży oraz dzieci w wieku szkolnym.

Oto niektóre z aktywności zapewnionych przez nas najmłodszym: 
  • Warsztaty budowy robotów z Lego Mindstorms, podczas których uczestnicy mieli okazję samodzielnie zbudować i zaprogramować zdalnie sterowanego pilotem robota
  • Przejazdy futurystycznie wyglądającymi robotami-zabawkami edukacyjnymi z serii RoboMaster S1
  • Rysowanie przy pomocy wizji maszynowej, najmłodsi mieli okazję rysować kształty na ekranie komputera za pomocą piłeczek pingpongowych

Jednak wziąć udział w naszym wydarzeniu mogli nie tylko najmłodsi!

Każdy odwiedzający Atrium Targówek w piątek i sobotę, 1 i 2 września, mógł przyjrzeć się kilku naszym projektom:
  • Robotowi USB – Uniwersalnemu Shooterowi Balistycznemu, który potrafi wystrzeliwywać piłeczki do tenisa stołowego na odległość nawet piętnastu metrów z prędkością przekraczającą 70 km/h!
  • Robotowi Mały Kruk – platformie jezdnej, która jest w stanie poruszać się po ziemi w każdym kierunku
  • Drukarce 3D w akcji oraz paru powstałym w niej projektom, m.in replikom postaci ze znanych gier

Serdecznie dziękujemy zarządowi Atrium, który umożliwił nam przeprowadzenie podczas wydarzenia skromnej zbiórki na potrzeby Teamu Rabyte, dzięki Waszemu wsparciu udało się nam zakupić części niezbędne do zbudowania robota na zbliżające się mistrzostwa świata “FIRST” w Robotyce.

Specjalne podziękowania należą się również firmie Roboty i Spółka – bez waszego patronatu oraz pomocy organizacyjnej warsztaty nie udałyby się.

Zobacz więcej

Obserwuj, dołącz, lajkuj