FRC 2024

Pierwszy dzień FRC Istanbul Regional

Cześć!

Co się działo pierwszego dnia FRC Istanbul Regional?
Cała drużyna wstała wczesnym rankiem gotowa do działania, bo o godzinie 8:00 miała miejsce rejestracja naszego robota. Przeszliśmy przez proces rejestracyjny, który obejmował ważenie, kontrolę oraz inne formalności. Następnie odwiedziliśmy inne stanowiska.
Po zakończeniu rejestracji przystąpiliśmy do ustawiania naszego stanowiska na arenie. Poukładaliśmy sprzęt, narzędzia oraz ozdobiliśmy stanowisko naszymi grafikami, aby jak najlepiej zaprezentować się innym drużynom oraz sędziom. Następnie odwiedziliśmy innych uczestników, aby zapoznać się z naszymi współzawodnikami.
Rozgrywki treningowe rozpoczęły się o godzinie 12:00. Każdy kolejny mecz był dla nas niepowtarzalną okazją na przetestowanie naszych strategii oraz sprawdzenie jak nasz robot radzi sobie na pełnowymiarowej arenie. Nasz zespół skupił się też na scoutingu, analizując i obserwując innych rywali, aby opracować efektywne strategie oraz zaplanować dobór sojuszników do późniejszych rozgrywek.
Oczywiście, nie obyło się bez wyzwań i problemów z działaniem naszego robota, ale zespół sprawnie je rozwiązał i nie przeszkodziło nam to w osiąganiu zadowalających wyników.
Później odbyły się spotkania podsumowujące w hotelu. Wspólnie omówiliśmy przebieg rozgrywek, nasze dokonania i ustaliliśmy plan działania na drugi dzień zmagań.

Zobacz więcej

Obserwuj, dołącz, lajkuj